Planinarski klub Tornik među najboljima u Srbiji

Uporedi smeštaj

Na „Sajmu sporta“ održanom u Beogradu Planinarski savez Srbije uručio je priznanja najuspešnijim ekipama u nedavno završenoj sezoni Lige Srbije u orijentiringu.

Planinarski klub Tornik zauzeo je 3. mesto u generalnom plasmanu. Juniori i juniorke čajetinskog kluba su najuspešniji u svojim uzrastnim kategorijama, pionirke su zauzele 2. mesto, dok su seniori sezonu završili kao četvrtoplasirani. Ostale kategorije kluba nisu zabeležile značajnije plasmane, ali u klubu ističu da je ukupan rezultat kluba mogao biti bolji da su uspeli da budu redovniji na takmičenjima.

Prema informacijama dobijenim iz PK Tornik, na Sajmu je potvrđeno i to da će Zlatibor bitri domaćin Svetskog prvenstva u radio orijentiringu 2020. godine, na kojem se očekuje oko 500 takmičara iz celog sveta, kao i da će posle toga Zlatibor ući u kalendar Svetskog kupa. Tim povodom, očekuje se da bi čelni ljudi domaćeg Saveza uskoro da dođu u posetu Opštini Čajetina.