Uspešno se realizuje „Zlatiborski ski vikend“

Uporedi smeštaj

Uz ponuđene popuste koje nude hotelijeri i ugostitelji, uspešno se odvijaju aktivnosti unapređenja turističke ponude koju Zlatibor nudi ovog vikenda i predstojeća dva dana. Završen je prvi deo takmičenja u nordijskim disciplinama, a Turistička organizacija Zlatibor je u okviru svog učešća u ovom programu organizovala transfer za oko 100 skijaša do ski centra Tornik.

U subotu, 12. februara, održano je takmičenje u nordijskom trčanju „Zlatiborski ski kup 2011“ u oganizaciji Smučarskog kluba Zlatibor i Turističke organizacije Zlatibor.

Na takmičenju je učestvovalo 119 takmičara iz 13 klubova iz Crne Gore, BiH i Srbije. Takmičenje je održano u trinaest kategorija od seniora do cicibanki na menuđanorodno homologiziranoj stazi u Tić polju.

Drugog dana zlatiborskog ski vikenda na Torniku je održana brzinska trka „UP HILL“ u smučarskom trčanju. Učesnici su bili iz kategorija seniori, juniori i omladinke.

Takmičenja su propraćena prisutvom velikog broja turista koji trenutno borave na Zlatiboru kao i samih meštana koji su ljubitelji ovog sporta.

Naredna dva dana će se održati Prvenstvo zapadne Srbije u skijanju „Zlatibor – Sretenje 2011“ u organizaciji Skijaškog saveza Zapadne Srbije, Ski klubova „Ski Art“ i „Zlatar“ na padinama Ski centra „Tornik“.

Za ponedeljak 14. februar,  predviđena su takmičenja u slalomu dok će se u utorak, na Sretenje, 15. februara, održati takmičenja skijaša u veleslalomu.

Osvajači medalja u Tić Polju
Seniori:
1. Širković Rejhan - Jelenak, Sjenica
2. Stanojčić Vladimir - Zlatibor
3. Štulović Branko - Zlatibor

Seniorke:
1. Borovčanin Snežna - Glasinac, Sokolac
2. Kuzeljević Branka - Zlatibor
3. Štulović Brankica - Zlatibor

Juniori:
1. Plakalović Mladen - Mladen Grujić, Istočno Sarajevo
2. Perišić Njegoš - Mladen Grujić, Istočno Sarajevo
3. Plakalović Bojan - Mladen Grujić, Istočno Sarajevo

Juniorke:
1. Komlenović Svetlana - Glasinac, Sokolac
2. Bulatović Jelena - Trebaljevo, Kolašin
3. Bulatović Milka - Trebaljevo, Kolašin

Stariji omladinci:
1. Vuković Nemanja - Mladen Grujić, Istočno Sarajevo
2. Hadžić Redžep - Revuša, Sjenica
3. Avdić Dženis - Jelenak, Sjenica

Mlađi omladinci: 
1. Košarac  Goran - Mladen Grujić, Istočno Sarajevo
2. Derikonja Pavle - Mladen Grujić, Istočno Sarajevo
3. Rajić Zdravko - Romanija, Pale

Mlađe omladinke:
1. Kusmuk Sanja - Romanija, Pale
2. Mušović Maja - Romanija, Pale
3. Tadić Krastina - Mladen Grujić, Istočno Sarajevo

Stariji pioniri: 
1. Škipina Boris - Romanija, Pale
2. Tutav Milomir - Romanija, Pale
3. Jelić Aleksandar - Zlatibor

Starije pionirke:
1. Đukić Teodora - Romanija, Pale
2. Bogdanović Katarina - MladenGrujić,Istočno Sarajevo
3. Mumović Sara - Romanija, Pale

Mlađi pioniri:
1. Čolić Miloš - Mladen Grujić, Istočno Sarajevo
2. Stanojević Marko - Romanija, Pale
3. Jovičić Nemanja - Mladen Grujić, Istočno Sarajevo

Mlađe pionirke:
1. Krajišnik Sara - Mladen Grujić, Istočno Sarajevo
2. Smiljanić Tijana - Zlatibor
3. Lalović Ana - Romanija, Pale

Cicibani:
1. Derikonja Filip - Mladen Grujić, Istočno Sarajevo
2. Bulatović Mirko - Trebaljevo, Kolašin
3. Santrač Đorđe - Trebaljevo, Kolašin

Cicibanke:
1. Nešković Marija - Glasinac, Sokolac
2. Samardžija Dejan - Glasinac, Sokolac     
3. Đorđević Jelena - Zlatibor

Osvajači medalja na Torniku su:

Muška ekipa
1. Perišić Njegoš - Mladen Grujić, istočno Sarajevo
2. Starčević Mladen - Romanija, Pale
3. Košarac Goran - Mladen Grujić, Istočno Sarajevo

Ženska ekipa
1. Borovčanin Snežana - Glasinac, Sokolac
2. Komlenović Svetlana - Glasinac, Sokolac
3. Ilić Mina, Zlatibor
 
Oficijalne rezultate takmičenja možete pogledati ovde.

Miljko Radišić

Vesti i događaji: 

Kategorija: 

Mesto: